SP Smart Slider - модуль joomla Создание сайтов

سال اقتصاد مقاومتی , تولید و اشتغال

JUX Mega Menu - модуль joomla Видео

ابلاغ قانون نظام جامع آموزش و تربیت فنی، حرفه ای و مهارتی توسط رئیس جمهور

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی، رییس جمهور،  قانون نظام جامع آموزش و تربيت فني، حرفه اي و مهارتي را براي اجرا به سازمان برنامه و بودجه كشور ابلاغ كرد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دولت، بر این اساس در اجرای اصل یکصد و بیست و سوم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، «قانون نظام جامع آموزش و تربیت فنی، حرفه ای و مهارتی » جهت اجرا به سازمان برنامه و بودجه کشور ابلاغ شد.

بر اساس اين گزارش، با توجه به سياست هاي كلان و اسناد بالادستي به منظور گسترش شايستگي حرفه اي، ارتقاي جايگاه آموزش و تربيت فني، حرفه اي و مهارتي، كاهش فاصله سطح شايستگي نيروي كار كشور با سطح استاندارد جهاني، هماهنگي در سياست گذاري كلان، مديريت در برنامه ريزي آموزش هاي فني، حرفه اي و مهارتي و تربيت نيروي كار شايسته، نظام آموزش و تربيت فني وحرفه اي و مهارتي كه در اين قانون " نظام " ناميده مي شود چهارچوب صلاحيت حرفه اي ملي ايجاد می شود.

اين گزارش مي افزايد: ترويج و تقويت فرهنگ كار، توليد، كارآفريني و اخلاق حرفه اي مبتني بر ارزش هاي اسلامي و ملي، آموزش و تربيت نيروي انساني متخصص، ماهر و كارآمد متناسب با نيازهاي بازاركار فعلي و آتي و ارتقاي توان كارآفريني، افزايش نقش آموزش و تربيت فني، حرفه اي و مهارتي در توسعه اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي و ايجاد هماهنگي و تعامل بين اين نظام و ساير نظام هاي آموزشي و اقتصادي و كمك به توليد ثروت و كاهش فقر در جامعه از طريق توانمندسازي نيروي كار و كمك به اشتغال خود اشتغالي و كاهش بيكاري  از جمله اهداف ايجاد قانون نظام جامع آموزش و تربیت فنی، حرفه ای و مهارتی است.

نهاد ملي آموزش و تربيت فني، حرفه اي و مهارتي، مجريان آموزش و تربيت فني، حرفه اي و مهارتي، انجمن هاي علمي – حرفه اي و اتحاديه ها و صنوف حرفه اي و شغلي از اركان نظام جامع آموزش و تربیت فنی، حرفه ای و مهارتی است.

پیام معاون وزیر و رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به کارکنان این سازمان

پیام معاون وزیر و رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به کارکنان این سازمان

 

 

به نام خدا

با عرض سلام و احترام حضور همه همکاران گرامی، خداوند رحمان را شاکرم که این توفیق را نصیبم کرد که به عنوان عضوی از خانواده بزرگ آموزش فنی و حرفه­ای کشور، فرصت خدمت به میهن عزیزمان را پیدا کنم. سازمان آموزش فنی و حرفه­ای در حالی وارد دوره­ی جدیدی از فعالیت خود می­شود، که ایران اسلامی بیش از هر زمان دیگری به کوشش، احساس مسئولیت و خدمات ما نیازمند است. یقین دارم با همفکری، همدلی، همیاری و همکاری صادقانه، از عهده­ی این مسئولیت برخواهیم آمد. برای دستیابی به این همدلی و همیاری­، نیاز به ابزارهایی داریم که به صورت مستقیم، با تکیه بر اعتماد متقابل و فارغ­ از روال­های اداری در ارتباط با موضوعات و تصمیم­های مهم سازمان، با هم به گفتگو بنشینیم. عنوان این مجموعه مشورت­های عمومی، ما، خانواده آموزش فنی وحرفه­ای خواهد بود. در اولین مورد از این مجموعه مشورتهای عمومی، در مورد اولویت­های تعیین­شده توسط مقام عالی وزارت گفتگو خواهیم کرد.

همان­گونه که مستحضرید آقای دکتر ربیعی، وزیر محترم تعاون کار و رفاه اجتماعی، در حکم صادره برای رئیس سازمان، اهداف اولویت­­دار فعالیت سازمان را در سالهای پیش­رو تعیین کرده و تحقق آن­ها را با بهره ­گیری از شایسته­ ترین نیروها مطالبه کرده­ اند. روشن است که عمل به این ماموریت­ها بدون دستیابی به فهم مشترکی از مسیر تحقق این اهداف و نیز شناسایی و رفع موانع پیش­روی آنها ممکن نیست. لذا به عنوان اولین موضوع برای همفکری و مشورت عمومی در بین اعضای خانواده بزرگ آموزش فنی و حرفه­ای، خواهشمندم با توجه به علاقه، تجربه، دانش و اطلاعاتی که دارید یک محور از محورهای چهارده­گانه­ی ماموریت­های تعیین­شده را انتخاب فرموده و نظرات ارزشمندتان را درباره­ی آن محور و  متمرکز بر دو سوال زیر ارسال بفرمایید.

الف- برای تحقق این هدف اقدامات اولویت­دار چیست؟

ب- موانع احتمالی موجود بر سر راه تحقق این هدف کدامند و چگونه باید آنها را مرتفع کرد؟

لطفا ایمیل­های خود را تا پایان آبان­ماه ارسال فرموده و برای سهولت تحلیل و جمع­بندی آراء و نظرات ارسالی، در عنوان ایمیل نام شماره محور انتخابی را درج بفرمایید (به عنوان مثال: محور شماره 5). نتایج هر مشورت عمومی به صورت گزارشی مکتوب منتشر خواهد شد.

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 

                                                                          

اهداف و اولویت­های سازمان آموزش فنی و حرفه­ای

1.    هدف گذاری فعالیت‌های سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای در مسیر تحقق الزامات اقتصاد مقاومتی و سیاست‌های کلان اشتغال کشور.

2.    همکاری سازنده برای تحقق اهداف، سیاست‌ها و برنامه‌های توسعه اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بالاخص طرح کارآموزی اشتغال جوانان و طرح تکاپو.

3.    ارتقاء کیفیت مهارت آموزی، کاهش فقر مهارتی و افزایش منزلت اجتماعی مهارت آموختگان با رویکرد آموزش مادام العمر.

4.    توسعه هدفمند پوشش آموزش‌های مهارتی سازمان برای تحقق هر ایرانی یک مهارت.

5.    ارتقای نظام مهارت آموزی در کشور از طریق تعامل سودمند با نهادهای ارائه کننده آموزش‌های فنی و حرفه‌ای.

6.    تمرکززدایی، کاهش تصدی گری و استقرار مدیریت راهبردی در مدیریت آموزش‌های فنی و حرفه‌ای.

7.    هدف گذاری و اجرای آموزش های مهارتی متناسب با نیازمندی های محلی و منطقه‌ای بازار کار.

8.    ارتقای کیفی، اصلاح نظام اررزشیابی عملکرد سازمان در حوزههای تربیت مربی و آموزش‌های کارگاهی با تاکید بر محصول محوری.

9.    ارتقای کیفی، تنوع بخشی و به روزسازی آموزشی های فنی و حرفه ای متناسب با اقتضائات بازار حرفه آموزی و کار در کشور با کمک نهادهای ذیربط و شرکای اجتماعی.

10.توسعه همکاری‌ها و ارتباطات بین‌المللی سازمان با هدف استانداردسازی نظام مهارت‌آموزی، بهره مندی از فرصت های توسعه بازار حرفه آموزی، انتقال دانش و تجارب جهانی در آموزش فنی و حرفه ای.

11.استفاده از ظرفیت‌های فناورانه و مهارتی حاصل از سرمایه‌گذاری‌های خارجی در کشور و ارتقای کیفیت مهارت نیروی کار ایرانی در مقیاس جهانی.

12.هدایت نظام مهارت آموزی در جهت رفع کاستی‌های مهارتی نیروی انسانی کشور در زمینه صنایع مولد اشتغال انبوه و ارتقای بهره وری نیروی کار.

13.افزایش دسترسی اقشار آسیب‌پذیر و آسیب‌دیدگان به فرصت‌های مهارت آموزی با هماهنگی و همکاری دستگاه‌های ذیربط.

14.استقرار نظام تصمیم‌گیری مبتنی بر شواهد، جلب مشارکت نیروهای کارشناسی و خدوم سازمان در مدیریت آن با رویکرد شایسته گزینی.

 

                                                   

بازدید نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان، فرماندار خوسف و جمعی از مسولین شهرستان خوسف از کارگاههای مرکز آموزش فنی و حرفه ای خوسف

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزش فنی و حرفه ای خوسف:

روز دوشنبه مورخه 96/5/2 بمناسبت فرا رسیدن هفته ملی و مهارت و شش مرداد(روز کار آفرینی و ترویج آموزشهای فنی و حرفه ای ) نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان، فرماندار خوسف و جمعی از مسولین شهرستان خوسف از کارگاههای مرکز آموزش فنی و حرفه ای خوسف باز دید نمودند.در ابتدای بازدید ملکی رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای خوسف ضمن خیر مقدم به بازدید کنندگان و تبریک بمناسبت فرا رسیدن هفته کرامت و ولادت حضرت معصومه (س) گزارشی از عملکرد مرکز و دوره های فعال مرکز در سال 96 ارائه نمودند. در ادامه مدیر کل محترم آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی ضمن خیر مقدم به بازدید کنندگان محترم  وتشکراز فعالیتهای انجام گرفته در مرکز خوسف تاکید کردند سیاست سازمان در بالا بردن سرانه آموزش در مناطق محروم ومرزی میباشد وطبق آمار در سه سال گذشته سرانه آموزش سیر صعودی داشته واز یک ساعت به 5 ساعت در روز رسیده است.ایشان همچنین اضافه کردند که یکی دیگر از فعالیتهای انجام گرفته در سالهای اخیر الکترونیکی کردن ثبت نام و آزمون و گواهینامه های مهارت میباشد.
  در ادامه حجت الاسلام والمسلمین محمدباقر عبادی  ضمن تبریک هفته مهارت اظهار داشت: سازمان فنی و حرفه ای کار بسیار مهم و حیاتی را در کشور انجام می دهد.عبادی تصریح کرد: آمار ها نشان می دهد ۴۹ درصد فارغ التحصیلان دانشگاهی بیکار هستند این در حالی است که رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور اعلام کرده است که در برخی رشته های آموزش فنی و حرفه ای حتی یک فرد بیکار هم نداریم.

وی با بیان اینکه مردم باید بیشتر با آموزش فنی و حرفه ای آشنا شوند خاطرنشان کرد: در حال حاضر روستاهای ما دچار خشکسالی و مشکل در کشاورزی هستند. نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: در این راستا بهترین راه این است که صنایع دستی در روستاها رونق پیدا کند و مردم بیشتر به سمت صنایع دستی بروند.

 

عبادی با اشاره به اینکه باید به فکر جایگزین در بخش کشاورزی باشیم اظهار داشت: یکی از این جایگزینی ها توسعه آموزش فنی و حرفه ای و آموزش صنایع دستی است. نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی گفت: کار خوبی که دولت در زمینه اشتغال انجام داد لایحه اشتغال برای روستاها و شهرهای زیر ۱۰ هزار نفر است که  به تصویب مجلس رسید.

 

عبادی با اشاره به این‌که ایجاد اشتغال نیازمند فرهنگ است، افزود: نیاز است فرهنگ مهارت آموزی و کارآفرینی برای نسل جوان ترویج یابد. وی متذکر شد: جوانان باید به سمت و سوی آموزش‌های عالی اما هدفمند حرکت کنند.

وی با تاکید بر توسعه آموزش فنی حرفه ای در کشور تصریح کرد: عزت اجتماعی را به گونه ای تعریف کرده ایم که با کارهای فنی و یدی منافات دارد و تصور اینکه همه باید به دانشگاه بروند به فرهنگی در میان مردم تبدیل شده و شرافت و عزت اجتماعی به داشتن تحصیلات عالی موکول شده است. عبادی در پایان ابزار امیدواری کرد فرهنگ مهارت آموزی توسعه و ترویج یابد.در ادامه بازدید جوایزی به رسم یادبود به کارموزان کارآفرین و  برگزیدگان المپیاد ملی مهارت و  نماینده خبرگذاری صدا و سیمااهدا گردید.

 

 

 

شروع ثبت نام دوره های مرکز آموزش فنی وحرفه ای خوسف

پيام معاون وزير و رييس سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور به مناسبت فرارسیدن هفته مهارت و ششم مرداد ماه روز ملي ترويج آموزش هاي فني و حرفه اي و كارآفريني

 

 

 

 

 

 

خانواده تلاشگر سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور

 

با سلام و تحيت

  در عصر حاضر شايستگي و مهارت به فضيلتي تبديل شده است كه دانايي و توانايي را از دنياي دانش تئوري به فضاي واقعي كار متصل مي كند.

    همه مي دانيم كه مهارت نه تنها تعالي اقتصادي بلكه تعالي اجتماعي، فرهنگي و خانوادگي را هم مي تواند به دنبال داشته باشد.

      در جامعه امروز كه مهارت آموزي پيش نيازي براي توسعه و رشد كشورها محسوب مي شود، تعريف هماهنگ و يكپارچه از آموزش هاي مهارتي اجتناب ناپذير است.لذا ضروري است كه متوليان امر آموزش در كشور،اعم از آموزش و پرورش، دانشگاه و سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور هم سو و همدل با دولت و جامعه در ارتقاي ‌فرهنگ ملي مهارت كوشا باشند. و اين مهم، عزم جهادي و به ويژه مشارکت رسانه ملي و حمايت ارزشمند نهادهای سیاستگذار و برنامه ریز از جمله مجلس محترم، دولت خدمت گزار و ديگر دستگاه هاي اجرايي را می طلبد.

       خوشبختانه در دوران رياست جمهوري جناب آقاي دكتر روحاني و وزارت جناب آقاي دكتر ربيعي و
با اعتماد و اعتقاد به اهداف سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور و تأكيد ايشان بر مهارت افزايي و كارآمدي و تربيت نيروي كار ورزيده، امروزه شاهد اتفاقات بسيار پربركتي در زمينه ارتقاي فرهنگ ملي مهارت در كشور هستيم
.

     همچنين سه شاخصه آموزش های مهارتی امروزی؛ جهانی بودن، مجازی بودن و رویکرد توسعه بخش  خصوصی ايجاب مي كند كه سازمان آموزش فنی و حرفه ای كشور در بخش فناوری های نوین، پیشتاز و پیشران باشد.

   ضمن قدردانی از زحمات ارزشمند و بي دريغ همكاران ارجمندم در دو بخش دولتي و خصوصي" هفته ملي مهارت و ششم مردادماه؛ روز ملي ترويج آموزش هاي فني و حرفه اي " را ارج نهاده و مراتب تبريك خود را به خانواده همدل و همراه سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور در اقصي نقاط ايران عزيزمان اعلام مي دارم. و انتظار اين است كه اين فرصت را مغتنم شمرده و خصوصاً امسال كه توسط مقام معظم رهبري(مدظله العالي) به نام سال اقتصاد مقاومتي توليد و اشتغال نامگذاري گرديده است، از هر اقدام مناسبي كه منجر به ترويج فرهنگ مهارت آموزي در جامعه مخاطب و جلب نظر و حمايت همه مسؤلين و ذينفعان از فرهنگ مهارت آموزي و سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور گردد، دريغ ننمايند.

         رضايت حق تعالي و دعاي خير هم وطنان عزيز ره توشه مسيرتان باشد.  برايتان روزهايي خوب،  توأم با آرامش و همت عالي در همه ابعاد زندگي را خواستارم.           

        

                                                                  برادر شما

                                                                  محمد امين سازگار نژاد

 

مشاوره-هدایت شغلی

                مشاوره الکترونیک فراگیران

         مراکز کاریابی استان خراسان جنوبی

                   بسته های آموزشی

قرار گاه مهارت آموزی

 

فهرست جدول منابع پیشنهاد شده توسط مربیان

استاندارد های آموزشی - مهارت آموزی

فایل ثبت نام شرکت در آزمون ادواری قرارگاه

 

 

 

 

 

آمار بازدید کنندگان

mod_vvisit_counterامروز49
mod_vvisit_counterدیروز102
mod_vvisit_counterاین هفته523
mod_vvisit_counterهفته قبل434
mod_vvisit_counterاین ماه1689
mod_vvisit_counterماه گذشته2293
mod_vvisit_counterکل بازدیدها33550

بازدیدکننده جاری : 2
آدرس آی پی : 54.163.53.153
,
امروز : 23, فوریه, 2018