SP Smart Slider - модуль joomla Создание сайтов

سال اقتصاد مقاومتی , تولید و اشتغال

JUX Mega Menu - модуль joomla Видео

بازدید نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان، فرماندار خوسف و جمعی از مسولین شهرستان خوسف از کارگاههای مرکز آموزش فنی و حرفه ای خوسف

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزش فنی و حرفه ای خوسف:

روز دوشنبه مورخه 96/5/2 بمناسبت فرا رسیدن هفته ملی و مهارت و شش مرداد(روز کار آفرینی و ترویج آموزشهای فنی و حرفه ای ) نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان، فرماندار خوسف و جمعی از مسولین شهرستان خوسف از کارگاههای مرکز آموزش فنی و حرفه ای خوسف باز دید نمودند.در ابتدای بازدید ملکی رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای خوسف ضمن خیر مقدم به بازدید کنندگان و تبریک بمناسبت فرا رسیدن هفته کرامت و ولادت حضرت معصومه (س) گزارشی از عملکرد مرکز و دوره های فعال مرکز در سال 96 ارائه نمودند. در ادامه مدیر کل محترم آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی ضمن خیر مقدم به بازدید کنندگان محترم  وتشکراز فعالیتهای انجام گرفته در مرکز خوسف تاکید کردند سیاست سازمان در بالا بردن سرانه آموزش در مناطق محروم ومرزی میباشد وطبق آمار در سه سال گذشته سرانه آموزش سیر صعودی داشته واز یک ساعت به 5 ساعت در روز رسیده است.ایشان همچنین اضافه کردند که یکی دیگر از فعالیتهای انجام گرفته در سالهای اخیر الکترونیکی کردن ثبت نام و آزمون و گواهینامه های مهارت میباشد.
  در ادامه حجت الاسلام والمسلمین محمدباقر عبادی  ضمن تبریک هفته مهارت اظهار داشت: سازمان فنی و حرفه ای کار بسیار مهم و حیاتی را در کشور انجام می دهد.عبادی تصریح کرد: آمار ها نشان می دهد ۴۹ درصد فارغ التحصیلان دانشگاهی بیکار هستند این در حالی است که رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور اعلام کرده است که در برخی رشته های آموزش فنی و حرفه ای حتی یک فرد بیکار هم نداریم.

وی با بیان اینکه مردم باید بیشتر با آموزش فنی و حرفه ای آشنا شوند خاطرنشان کرد: در حال حاضر روستاهای ما دچار خشکسالی و مشکل در کشاورزی هستند. نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: در این راستا بهترین راه این است که صنایع دستی در روستاها رونق پیدا کند و مردم بیشتر به سمت صنایع دستی بروند.

 

عبادی با اشاره به اینکه باید به فکر جایگزین در بخش کشاورزی باشیم اظهار داشت: یکی از این جایگزینی ها توسعه آموزش فنی و حرفه ای و آموزش صنایع دستی است. نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی گفت: کار خوبی که دولت در زمینه اشتغال انجام داد لایحه اشتغال برای روستاها و شهرهای زیر ۱۰ هزار نفر است که  به تصویب مجلس رسید.

 

عبادی با اشاره به این‌که ایجاد اشتغال نیازمند فرهنگ است، افزود: نیاز است فرهنگ مهارت آموزی و کارآفرینی برای نسل جوان ترویج یابد. وی متذکر شد: جوانان باید به سمت و سوی آموزش‌های عالی اما هدفمند حرکت کنند.

وی با تاکید بر توسعه آموزش فنی حرفه ای در کشور تصریح کرد: عزت اجتماعی را به گونه ای تعریف کرده ایم که با کارهای فنی و یدی منافات دارد و تصور اینکه همه باید به دانشگاه بروند به فرهنگی در میان مردم تبدیل شده و شرافت و عزت اجتماعی به داشتن تحصیلات عالی موکول شده است. عبادی در پایان ابزار امیدواری کرد فرهنگ مهارت آموزی توسعه و ترویج یابد.در ادامه بازدید جوایزی به رسم یادبود به کارموزان کارآفرین و  برگزیدگان المپیاد ملی مهارت و  نماینده خبرگذاری صدا و سیمااهدا گردید.

 

 

 

پيام معاون وزير و رييس سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور به مناسبت فرارسیدن هفته مهارت و ششم مرداد ماه روز ملي ترويج آموزش هاي فني و حرفه اي و كارآفريني

 

 

 

 

 

 

خانواده تلاشگر سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور

 

با سلام و تحيت

  در عصر حاضر شايستگي و مهارت به فضيلتي تبديل شده است كه دانايي و توانايي را از دنياي دانش تئوري به فضاي واقعي كار متصل مي كند.

    همه مي دانيم كه مهارت نه تنها تعالي اقتصادي بلكه تعالي اجتماعي، فرهنگي و خانوادگي را هم مي تواند به دنبال داشته باشد.

      در جامعه امروز كه مهارت آموزي پيش نيازي براي توسعه و رشد كشورها محسوب مي شود، تعريف هماهنگ و يكپارچه از آموزش هاي مهارتي اجتناب ناپذير است.لذا ضروري است كه متوليان امر آموزش در كشور،اعم از آموزش و پرورش، دانشگاه و سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور هم سو و همدل با دولت و جامعه در ارتقاي ‌فرهنگ ملي مهارت كوشا باشند. و اين مهم، عزم جهادي و به ويژه مشارکت رسانه ملي و حمايت ارزشمند نهادهای سیاستگذار و برنامه ریز از جمله مجلس محترم، دولت خدمت گزار و ديگر دستگاه هاي اجرايي را می طلبد.

       خوشبختانه در دوران رياست جمهوري جناب آقاي دكتر روحاني و وزارت جناب آقاي دكتر ربيعي و
با اعتماد و اعتقاد به اهداف سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور و تأكيد ايشان بر مهارت افزايي و كارآمدي و تربيت نيروي كار ورزيده، امروزه شاهد اتفاقات بسيار پربركتي در زمينه ارتقاي فرهنگ ملي مهارت در كشور هستيم
.

     همچنين سه شاخصه آموزش های مهارتی امروزی؛ جهانی بودن، مجازی بودن و رویکرد توسعه بخش  خصوصی ايجاب مي كند كه سازمان آموزش فنی و حرفه ای كشور در بخش فناوری های نوین، پیشتاز و پیشران باشد.

   ضمن قدردانی از زحمات ارزشمند و بي دريغ همكاران ارجمندم در دو بخش دولتي و خصوصي" هفته ملي مهارت و ششم مردادماه؛ روز ملي ترويج آموزش هاي فني و حرفه اي " را ارج نهاده و مراتب تبريك خود را به خانواده همدل و همراه سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور در اقصي نقاط ايران عزيزمان اعلام مي دارم. و انتظار اين است كه اين فرصت را مغتنم شمرده و خصوصاً امسال كه توسط مقام معظم رهبري(مدظله العالي) به نام سال اقتصاد مقاومتي توليد و اشتغال نامگذاري گرديده است، از هر اقدام مناسبي كه منجر به ترويج فرهنگ مهارت آموزي در جامعه مخاطب و جلب نظر و حمايت همه مسؤلين و ذينفعان از فرهنگ مهارت آموزي و سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور گردد، دريغ ننمايند.

         رضايت حق تعالي و دعاي خير هم وطنان عزيز ره توشه مسيرتان باشد.  برايتان روزهايي خوب،  توأم با آرامش و همت عالي در همه ابعاد زندگي را خواستارم.           

        

                                                                  برادر شما

                                                                  محمد امين سازگار نژاد

 

شروع دوره تعمیر موتور وگیربکس خودروهای سواری و نصاب مدارهای الکتریکی خودرو در مرکز آموزش فنی و حرفه ای خوسف

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزش فنی و حرفه ای خوسف:

روز شنبه مورخه 96/04/03 دوره آموزشی تعمیر موتور وگیربکس خودروهای سواری و نصاب مدارهای الکتریکی خودرو در  محل کارگاه مکانیک و با حضور  آقای محسن مرشد زاده  کارشناس خودرو و مربی کارگاه شروع گردید.

پیام تبریک معاون وزیر و رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به مناسبت فرا رسیدن عید سعید فطر

 

پیام تبریک معاون وزیر و رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به مناسبت فرا رسیدن ميلاد موعود عدل گستر حضرت مهدی (عج)

 

"صَـلَ اللهُ عـَلـیکَ یـا صـاحـبَ الـزَّمـان (عج)"

 

با سلام و تحيت

ميلاد موعود عدل گستر، معراج خاكيان و سراج افلاكيان، حضرت ولیعصر،  امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشّریف) را  بر تمام دوستداران حضرتش تبريك و تهنيت مي گويم.

پر واضح  است ، همدلي، همراهي و صميميت در خانواده بزرگ سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور كه با مأموريت مهارت آموزي در مسير ارتقاي سطح آموزشي كشور، رسالت مهمي را عهده دار مي باشند از اهميت والايي برخوردار است.

به يقين، اعضاي اين خانواده بزرگ در راستاي بالندگي و تعالي سرمايه هاي انساني كشور
 
با خدمت رساني شايسته به هم نوعان خويش، مي توانند دستاوردهاي ارزشمندي را در فراهم كردن زمينه هاي ظهور حضرت ولي عصر(عج)،  محقق نموده و در سايه تدبير و تلاش، سهم  خود را در تحقق فضايي عادلانه و اميدبخش  ادا نمايند.   

اميد آن است كه با اتكال به درگاه حضرت سبحان و در ظل توجهات قائم آل محمد(ص) همواره در مسير خشنودي خالق و خدمت به خلق ، ثابت قدم و پرتوان باشيم.

                                                                                                                      

برادر شما

محمد امين سازگارنژاد

 

اطلاعیه های مهم

آمار بازدید کنندگان

mod_vvisit_counterامروز11
mod_vvisit_counterدیروز80
mod_vvisit_counterاین هفته280
mod_vvisit_counterهفته قبل721
mod_vvisit_counterاین ماه1810
mod_vvisit_counterماه گذشته3593
mod_vvisit_counterکل بازدیدها22947

بازدیدکننده جاری : 2
آدرس آی پی : 54.196.72.162
,
امروز : 18, اکتبر, 2017