SP Smart Slider - модуль joomla Создание сайтов

عَنْ رَسُولِ اللّه صلي الله عليه و آله: مَنْ اَمَرَ بَالْمَعْرُوفِ وَ نَهى عَنْ المُنْكَرِ فَهُو خَليفَةُ اللّه ِ فى أَرْضِهِ و خَليفَةُ رَسُولِ اللّه ِ. حديث رسول خدا صلي الله عليه و آله فرمودند: كسى كه امر به معروف و نهى از منكر كند جانشين خدا و پيامبر در روى زمين است.

JUX Mega Menu - модуль joomla Видео

برگزاری جلسه شورای راهبری مهارت شهرستان خوسف

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزش فنی و حرفه ای خوسف:

روز دوشنبه مورخه 97/6/26 جلسه شورای راهبری مهارت شهرستان خوسف با حضور فرماندار محترم شهرستان،معاونت اداری و پشتیبانی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان، مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان،معاون جهاد دانشگاهی استان، معاون صندوق کارافرینی امید استان ورئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان و جمعی از مدیران اجرایی و بخشداران در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار گردید.

در ابتدای جلسه مهندس شفیعی فرماندار محترم شهرستان با توجه به موقعیت مکانی و انسانی شهرستان، خوسف را مقصدی برای ایجاد صنعت گردشگری داخلی و خارجی مناسب دانسته و استفاده از سرمایه انسانی این منطقه را برای ایجاد کمپ گردشگری و ایجاد اشتغال مورد توجه قرار دادند.

مهندس کامرانی معاونت اداری و پشتیبانی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان از آمادگی فنی و حرفه ای در خصوص آموزش رشته های مهارتی مورد نیاز و آموزش به اقشار جامعه جهت ورود به بازار کار خبر داد.

مهندس رمضانی مدیر کل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری استان با اشاره به ظرفیت بالای گردشگری منطقه اظهار داشت:رونق گردشگری فرصت خوبی برای منطقه ایجاد میکند .وی افزود:سال گذشته دبیرخانه سنگهای قیمتی راه اندازی گردید.

در ادامه مهندس براتی معاون صندوق کارافرینی امید استان از اختصاص بودجه به روستاهای محروم علی الخصوص روستای خور خبر داد.

 جناب اقای ابراهیمی معاون جهاد دانشگاهی استان به شناسایی مزیت های استانی در یازده شهرستان استان اشاره و در خصوص خرید تضمینی محصولات کشاورزی از طریق پشتیبان و متولیان خاص هر شغل خبرداد وبه آموزش کشاورزان در خصوص فروش و بازاریابی اشاره نمود.

مهندس ملکی رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای در راستای برنامه های شورای راهبری مهارت شهرستان و با اشاره به خشکسالی های اخیرو مهاجرت روستائیان عزیز به آموزش و ترویج کشاورزی با همکاری جهاد کشاورزی – درخواست واگذاری زمین به بخش خصوصی و آموزشگاههای آزاد شهرستان-حمایت نهادهای فرهنگی در خصوص تبلیغات مهارت آموزی و همچنین همکاری با کمیته امداد امام (ره)  در خصوص برنامه ریزی دوره های آموزشی خبر داد.

بازدید پایه نهم دبیرستان دخترانه ارشاد بمناسبت هفته بازدید دانش آموزی از مرکز آموزش فنی و حرفه ای خوسف

گزارش تصویری

کارگاه خیاطی

نمایشگاه صنایع دستی

نمایشگاه صنایع دستی

نمایشگاه صنایع دستی

ابلاغ قانون نظام جامع آموزش و تربیت فنی، حرفه ای و مهارتی توسط رئیس جمهور

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی، رییس جمهور،  قانون نظام جامع آموزش و تربيت فني، حرفه اي و مهارتي را براي اجرا به سازمان برنامه و بودجه كشور ابلاغ كرد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دولت، بر این اساس در اجرای اصل یکصد و بیست و سوم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، «قانون نظام جامع آموزش و تربیت فنی، حرفه ای و مهارتی » جهت اجرا به سازمان برنامه و بودجه کشور ابلاغ شد.

بر اساس اين گزارش، با توجه به سياست هاي كلان و اسناد بالادستي به منظور گسترش شايستگي حرفه اي، ارتقاي جايگاه آموزش و تربيت فني، حرفه اي و مهارتي، كاهش فاصله سطح شايستگي نيروي كار كشور با سطح استاندارد جهاني، هماهنگي در سياست گذاري كلان، مديريت در برنامه ريزي آموزش هاي فني، حرفه اي و مهارتي و تربيت نيروي كار شايسته، نظام آموزش و تربيت فني وحرفه اي و مهارتي كه در اين قانون " نظام " ناميده مي شود چهارچوب صلاحيت حرفه اي ملي ايجاد می شود.

اين گزارش مي افزايد: ترويج و تقويت فرهنگ كار، توليد، كارآفريني و اخلاق حرفه اي مبتني بر ارزش هاي اسلامي و ملي، آموزش و تربيت نيروي انساني متخصص، ماهر و كارآمد متناسب با نيازهاي بازاركار فعلي و آتي و ارتقاي توان كارآفريني، افزايش نقش آموزش و تربيت فني، حرفه اي و مهارتي در توسعه اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي و ايجاد هماهنگي و تعامل بين اين نظام و ساير نظام هاي آموزشي و اقتصادي و كمك به توليد ثروت و كاهش فقر در جامعه از طريق توانمندسازي نيروي كار و كمك به اشتغال خود اشتغالي و كاهش بيكاري  از جمله اهداف ايجاد قانون نظام جامع آموزش و تربیت فنی، حرفه ای و مهارتی است.

نهاد ملي آموزش و تربيت فني، حرفه اي و مهارتي، مجريان آموزش و تربيت فني، حرفه اي و مهارتي، انجمن هاي علمي – حرفه اي و اتحاديه ها و صنوف حرفه اي و شغلي از اركان نظام جامع آموزش و تربیت فنی، حرفه ای و مهارتی است.

بازدید مهندس خوش آیند مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی و مهندس شفیعی فرماندار شهرستان خوسف از روند برگزاری سومین آزمون مهارت سربازان وظیفه نیروهای مسلح

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزش فنی و حرفه ای خوسف: صبح دیروز سومین آزمون سربازان وظیفه نیروهای مسلح در حوزه های((پادگان آموزشی 04 ،پایگاه هوایی خور،نیروی انتظامی و ناحیه سپاه خوسف)) به تعداد 1546 نفر و در 23  رشته همزمان با سراسر کشوربرگزار گردید..

در راستای منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالي)در سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال و در جهت توانمند سازی و ارتقای مهارت سربازان وظیفه وهمچنین اجرایی نمودن تفاهم نامه منعقده فی ما بین ستاد کل نیروهای مسلح و وزارت تعاون، کار و رفاه  اجتماعی مهندس خوش آیند مدیر کل محترم  آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی  و مهندس شفیعی فرماندارمحترم شهرستان خوسف از  روند سومین آزمون ادواری سربازان وظیفه نیروهای مسلح بازدید نمودند.شایان ذکر است این آزمون ها در ادامه مباحث مهارت آموزی در پادگان میباشد که از ابتدای سال دوره های متنوعی در محیط پادگان اجرا شده که آزمون های این دوره ها در قالب آزمون های هماهنگ فنی و حرفه ای برگزار شده است.

پیام معاون وزیر و رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به کارکنان این سازمان

پیام معاون وزیر و رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به کارکنان این سازمان

 

 

به نام خدا

با عرض سلام و احترام حضور همه همکاران گرامی، خداوند رحمان را شاکرم که این توفیق را نصیبم کرد که به عنوان عضوی از خانواده بزرگ آموزش فنی و حرفه­ای کشور، فرصت خدمت به میهن عزیزمان را پیدا کنم. سازمان آموزش فنی و حرفه­ای در حالی وارد دوره­ی جدیدی از فعالیت خود می­شود، که ایران اسلامی بیش از هر زمان دیگری به کوشش، احساس مسئولیت و خدمات ما نیازمند است. یقین دارم با همفکری، همدلی، همیاری و همکاری صادقانه، از عهده­ی این مسئولیت برخواهیم آمد. برای دستیابی به این همدلی و همیاری­، نیاز به ابزارهایی داریم که به صورت مستقیم، با تکیه بر اعتماد متقابل و فارغ­ از روال­های اداری در ارتباط با موضوعات و تصمیم­های مهم سازمان، با هم به گفتگو بنشینیم. عنوان این مجموعه مشورت­های عمومی، ما، خانواده آموزش فنی وحرفه­ای خواهد بود. در اولین مورد از این مجموعه مشورتهای عمومی، در مورد اولویت­های تعیین­شده توسط مقام عالی وزارت گفتگو خواهیم کرد.

همان­گونه که مستحضرید آقای دکتر ربیعی، وزیر محترم تعاون کار و رفاه اجتماعی، در حکم صادره برای رئیس سازمان، اهداف اولویت­­دار فعالیت سازمان را در سالهای پیش­رو تعیین کرده و تحقق آن­ها را با بهره ­گیری از شایسته­ ترین نیروها مطالبه کرده­ اند. روشن است که عمل به این ماموریت­ها بدون دستیابی به فهم مشترکی از مسیر تحقق این اهداف و نیز شناسایی و رفع موانع پیش­روی آنها ممکن نیست. لذا به عنوان اولین موضوع برای همفکری و مشورت عمومی در بین اعضای خانواده بزرگ آموزش فنی و حرفه­ای، خواهشمندم با توجه به علاقه، تجربه، دانش و اطلاعاتی که دارید یک محور از محورهای چهارده­گانه­ی ماموریت­های تعیین­شده را انتخاب فرموده و نظرات ارزشمندتان را درباره­ی آن محور و  متمرکز بر دو سوال زیر ارسال بفرمایید.

الف- برای تحقق این هدف اقدامات اولویت­دار چیست؟

ب- موانع احتمالی موجود بر سر راه تحقق این هدف کدامند و چگونه باید آنها را مرتفع کرد؟

لطفا ایمیل­های خود را تا پایان آبان­ماه ارسال فرموده و برای سهولت تحلیل و جمع­بندی آراء و نظرات ارسالی، در عنوان ایمیل نام شماره محور انتخابی را درج بفرمایید (به عنوان مثال: محور شماره 5). نتایج هر مشورت عمومی به صورت گزارشی مکتوب منتشر خواهد شد.

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 

                                                                          

اهداف و اولویت­های سازمان آموزش فنی و حرفه­ای

1.    هدف گذاری فعالیت‌های سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای در مسیر تحقق الزامات اقتصاد مقاومتی و سیاست‌های کلان اشتغال کشور.

2.    همکاری سازنده برای تحقق اهداف، سیاست‌ها و برنامه‌های توسعه اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بالاخص طرح کارآموزی اشتغال جوانان و طرح تکاپو.

3.    ارتقاء کیفیت مهارت آموزی، کاهش فقر مهارتی و افزایش منزلت اجتماعی مهارت آموختگان با رویکرد آموزش مادام العمر.

4.    توسعه هدفمند پوشش آموزش‌های مهارتی سازمان برای تحقق هر ایرانی یک مهارت.

5.    ارتقای نظام مهارت آموزی در کشور از طریق تعامل سودمند با نهادهای ارائه کننده آموزش‌های فنی و حرفه‌ای.

6.    تمرکززدایی، کاهش تصدی گری و استقرار مدیریت راهبردی در مدیریت آموزش‌های فنی و حرفه‌ای.

7.    هدف گذاری و اجرای آموزش های مهارتی متناسب با نیازمندی های محلی و منطقه‌ای بازار کار.

8.    ارتقای کیفی، اصلاح نظام اررزشیابی عملکرد سازمان در حوزههای تربیت مربی و آموزش‌های کارگاهی با تاکید بر محصول محوری.

9.    ارتقای کیفی، تنوع بخشی و به روزسازی آموزشی های فنی و حرفه ای متناسب با اقتضائات بازار حرفه آموزی و کار در کشور با کمک نهادهای ذیربط و شرکای اجتماعی.

10.توسعه همکاری‌ها و ارتباطات بین‌المللی سازمان با هدف استانداردسازی نظام مهارت‌آموزی، بهره مندی از فرصت های توسعه بازار حرفه آموزی، انتقال دانش و تجارب جهانی در آموزش فنی و حرفه ای.

11.استفاده از ظرفیت‌های فناورانه و مهارتی حاصل از سرمایه‌گذاری‌های خارجی در کشور و ارتقای کیفیت مهارت نیروی کار ایرانی در مقیاس جهانی.

12.هدایت نظام مهارت آموزی در جهت رفع کاستی‌های مهارتی نیروی انسانی کشور در زمینه صنایع مولد اشتغال انبوه و ارتقای بهره وری نیروی کار.

13.افزایش دسترسی اقشار آسیب‌پذیر و آسیب‌دیدگان به فرصت‌های مهارت آموزی با هماهنگی و همکاری دستگاه‌های ذیربط.

14.استقرار نظام تصمیم‌گیری مبتنی بر شواهد، جلب مشارکت نیروهای کارشناسی و خدوم سازمان در مدیریت آن با رویکرد شایسته گزینی.

 

                                                   

نظرسنجی

از چه طریق با مهارت های مرکز آشنا شده اید؟

سایت - 66.7%
اقوام و آشنایان - 0%
غیره - 33.3%

كل آرا: 3
اين نظرسنجي به پايان رسيده است on: 08 سپتامبر 2015 - 00:00

قرار گاه مهارت آموزی

 

فهرست جدول منابع پیشنهاد شده توسط مربیان

استاندارد های آموزشی - مهارت آموزی

فایل ثبت نام شرکت در آزمون ادواری قرارگاه

 

سایت های مرتبط

آمار بازدید کنندگان

mod_vvisit_counterامروز6
mod_vvisit_counterدیروز73
mod_vvisit_counterاین هفته165
mod_vvisit_counterهفته قبل336
mod_vvisit_counterاین ماه1095
mod_vvisit_counterماه گذشته1232
mod_vvisit_counterکل بازدیدها59414

بازدیدکننده جاری : 3
آدرس آی پی : 54.157.61.68
,
امروز : 23, می, 2019